Porady Aranżacyjne

Wizja Klienta
pod okiem specjalisty

Projekt, koordynacja prac wykonawczych i nadzór autorski na światowym poziomie.
Portierge selekcjonuje najlepsze pracownie architektoniczne.

Porady aranżacyjne Portierge nadzoruje studio:

Dark Chocolate Design & Architecture

Dark Chocolate Design & Architecture tworzy światowej klasy zespół architektów wnętrz działający dla Klientów indywidualnych i korporacyjnych w Europie i Azji. Studio stworzyło m.in. wystrój placówek Idea Bank, Getin Bank, Open Finance, Lion’s Bank, Time for Wax czy butiku projektanta mody Krzysztofa Strużyny. Projekty wystroju domów i mieszkań realizowane są całościowo przy ścisłej współpracy z Klientem, poznaniu jego oczekiwań, potrzeb i możliwości. Oferta wzbogacona jest dodatkowo o prace budowlane, zakup mebli i akcesoriów, koordynację działań wykonawczych i nadzór nad całością przedsięwzięcia. Portierge współpracując z Dark Chocolate Design & Architecture umożliwia Klientom bardziej świadomy wybór stolarki i akcesoriów dzięki poradom aranżacyjnym światowej klasy autorytetów. Dodatkowym celem współpracy jest zapewnienie Klientom wieńczących i satysfakcjonujących działań aranżacyjnych wykraczających poza tematykę Dobrej Stolarki, a zarazem będących jej nieodzowną częścią.

Porady aranżacyjne.

 • Styl nowoczesny

  Styl nowoczesny

  Wzory tego typu stanowią zazwyczaj mocną dominantę w otoczeniu w jakim się znajdują i powinny korespondować z kolorystyką oraz kształtami powtarzającymi się w wystroju wnętrza. Agresywne podziały, łuki, skosy powinny znaleźć swoje odbicie w podobnych rozwiązaniach na wzorach podłóg, sufitów tudzież mebli. Stolarka tego typu powinna być dobrze wyeksponowana i nie posiadać „konkurencji” w bliskim otoczeniu. Należy pamiętać żeby nie przesadzić z agresywnymi formami na niewielkiej przestrzeni oraz żeby wzór nie zdominował wnętrza.

  ico ico_lightball
 • Styl minimalistyczny

  Styl minimalistyczny

  Spokojna elegancja. Pasuje do wyrafinowanych, z wyczuciem urządzonych wnętrz nieprzeładowanych formami. Kompozycja pomieszczenia powinna rozgrywać się w poziomach i pionach. Skosy nie wskazane, chyba że na drzwiach pojawia się lekki ornament nawiązujący do charakterystycznego dla wnętrza desenia.

  ico ico_lightball
 • Styl neutralny

  Styl neutralny

  Najbardziej uniwersalny. Jeśli stolarka nie stanowi ważnego elementu wystroju wnętrza, znajduje się w mało widocznym miejscu we wnękach lub np. za zakrętem w korytarzu czy też powinna delikatnie wpasować się w otoczenie. Zazwyczaj nie koliduje z zastanym wystrojem wnętrza, należy jednak dobrać odpowiednia kolorystykę lub okleinę.

  ico ico_lightball
 • Styl klasyczny

  Styl klasyczny

  Stosowany w budynkach i pomieszczeniach o podobnym charakterze. Stolarka powinna ściśle współgrać z estetyką wnętrza oraz mebli, być utrzymana w danym stylu pomieszczenia. Zalecana ta sama kolorystyka i ornamentyka listew przypodłogowych oraz stolarki okiennej i drzwiowej.

  ico ico_lightball
 • Kiedy stosować szklenie pełne a kiedy częściowe

  Kiedy stosować szklenie pełne a kiedy częściowe

  Szklenie pełne można stosować wtedy kiedy chcemy doświetlić pomieszczenie, a nie zależy nam na intymności. Takie drzwi są optycznie dużo lżejsze i delikatniejsze. Stanowią kompromis pomiędzy przestrzenią otwartą a koniecznością oddzielenia pomieszczenia. Częściowe przeszklenie jest zazwyczaj ornamentem dodającym drzwiom lekkości. Stosuje się ja także w pomieszczeniach nieposiadających okien np. łazienka, garderoba. Są mniej narażone na stłuczenia w porównaniu do drzwi z pełnym przeszkleniem tak więc popularne są w pokojach dziecięcych.

  ico ico_lightball
 • Kiedy stosować usłojenie pionowe, kiedy poziome a kiedy mieszane

  Kiedy stosować usłojenie pionowe, kiedy poziome a kiedy mieszane

  Usłojenie pionowe optycznie wydłuża drzwi i może być stosowane w niższych pomieszczeniach żeby sprawiały wrażenie nieco wyższych. Sprawia również, że drzwi wydają się lżejsze. Poziome usłojenie warto stosować w przypadku ciężkich drzwi gabinetowych - nadaje bardziej dostojnego charakteru, wydają się szersze, cięższe, bardziej przysadziste.Mieszane usłojenie stanowi jedynie ornament. Należy dopasować je do charakteru mebli tudzież innych elementów wystroju wnętrza.

  ico ico_lightball
 • Jaka jest zależność pomiędzy wzorem drzwi a wzorem i wielkością paneli podłogowych [ lub wykładziny ]

  Jaka jest zależność pomiędzy wzorem drzwi a wzorem i wielkością paneli podłogowych [ lub wykładziny ]

  To zależy od koncepcji wystroju wnętrza. Nie ma na to jedynej dobrej recepty. Czasem nawiązujemy stylem drzwi do podłogi stosując np. podobny wzór forniru, a niekiedy wręcz przeciwnie - drzwi są oddzielnym elementem lub współgrają ze ścianami czy tez meblami. To wszystko jest kwestią wyboru czy traktujemy drzwi jako element dekoracyjny i chcemy je wyeksponować czy raczej ukrywamy optycznie w ścianie.

  ico ico_lightball
 • Jaka jest zależność między wzorem drzwi a wzornictwem umeblowania

  Jaka jest zależność między wzorem drzwi a wzornictwem umeblowania

  Drzwi we wnętrzu można traktować jako mebel i wówczas ich wzornictwo powinno być spójne ze stołem, szafą czy komodą. Można je również traktować jako element integralny ściany lub element nawiązujący do architektury budynku. Jeśli chcemy mieć stylowo urządzone wnętrze warto spasować drzwi z oknami, listwami przypodłogowymi oraz ewentualnie listwami podsufitowymi. Wzór na ścianie czy podłodze traktujemy wówczas osobno.

  ico ico_lightball

W przypadku zainteresowania indywidualnym projektem i aranżacją wnętrza,
zespół Portierge zaprasza do kontaktu ze studiem Dark Chocolate Design & Architecture:

T: [ 22 ] 826 34 41