Co kupić na parapetówkę u znajomych i rodziny? Porady zakupowe

Nie ulega wątpliwości, że parapetówka to jedna z najczęściej organizowanych imprez. Zazwyczaj odbywa się ona z powodu przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania. Większość osób na parapetówkę zaprasza swoją rodzinę i znajomych. Nie każdy z gości wie jednak, co kupić na parapetówkę. Większość osób jest jednak zgodna co do tego, że organizatorom warto wręczyć jakiś upominek. Na szczęście, do dyspozycji mamy całkiem sporo interesujących rozwiązań.

Alkohol – idealny prezent na parapetówkę u znajomych bądź rodziny

Jeśli zastanawiamy się nad tym, co kupić na parapetówkę dla znajomych czy rodziny to znaczy, że zależy nam na tym, aby podarunek przypadł im do gustu. Zdecydowana większość osób co jakiś czas sięga po alkohol. Nic więc dziwnego w tym, że jest on bardzo często wręczany z powodu parapetówki. Czy jest to jednak dobry prezent? Na pewno jest to jedna z ciekawych opcji, choć oczywiście nie jedyna. Jeśli jednak zamierzamy podarować komuś alkohol. należy dowiedzieć się, jakiego rodzaju trunki pija osoba obdarowywana. W przypadku przedstawicielek płci pięknej najczęściej będzie to wino lub słodki likier. Panowie zdecydowanie częściej sięgają po takie alkohole jak whiskey czy wódka. Warto również pamiętać o tym, aby alkoholu w żadnym razie nie wręczać osobom, które piją go niewiele lub są abstynentami. Taki podarunek może być wówczas bardzo źle odebrany i nie ma się temu co dziwić.

Ozdoby do domu – czy to dobry pomysł na parapetówkę?

Skoro parapetówka organizowana jest z okazji przeprowadzki, dość dobrym pomysłem wydaje się być podarowanie gospodarzowi jakiegoś przedmiotu do domu. Może to być dekoracja taka jak obraz czy zegar ścienny. Warto jednak wiedzieć, jaki gust posiada osoba obdarowywana. Jeżeli nie wiemy, jakiego rodzaju dekoracje preferuje, lepiej unikać wręczania obrazów czy innego rodzaju ozdób. W przeciwnym bowiem razie możemy wprawić gospodarza w niemałe zakłopotanie. Sprawdzoną dekoracją domu lub mieszkania prawie zawsze będą jednak kwiaty. Zdecydowana większość osób, zwłaszcza kobiet, ucieszy się z bukietu żywych roślin. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taki bukiet sprawdzi się raczej jako dodatek do prezentu. Najlepiej sięgać po takie gatunki kwiatów, za którymi przepadają organizatorzy parapetówki. Nie muszą to być kwiaty zakupione w kwiaciarni. Jeśli dysponujemy własnym ogrodem, możemy przygotować wiązankę z rosnących w nim kwiatów.

Co jeszcze warto kupić na parapetówkę?

Oprócz alkoholu czy ozdób, na parapetówkę można kupić również słodycze. Wybór jest naprawdę ogromny. Można zdecydować się na zakup czekoladek, ciastek czy wafli przekładanych kremem. Sporym zainteresowaniem cieszą się również cukierki nadziewane. Jeśli organizator parapetówki przepada za zdrowymi produktami, można podarować mu kosz ekologicznych produktów spożywczych. Trafionym podarunkiem będzie także zestaw ulubionych herbat lub kaw gospodarza. Kubki, filiżanki czy zestaw kieliszków również mają szansę się sprawdzić. Zawsze warto jednak stawiać na produkty wysokiej jakości, które mają szansę posłużyć znajomym lub rodzinie przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *