Jaki kolor ścian do brązowych mebli? Aranżujemy wnętrza

Aranżując wnętrze warto zwrócić uwagę na to aby kolor ścian i mebli dobrze się ze sobą współgrał. Dzięki temu unikniemy zbyt krzykliwych kontrastów, które zaburzą jego harmonię. Brąz pojawiający się w wielu meblach dostępnych na ryku, to ciepły kolor, kojarzący się z naturą i spokojem. Decydując się na meble w tym kolorze będziemy mogli stworzyć wiele ciekawy aranżacji. Jeśli dobrze ogramy go innymi barwami, uda nam się stworzyć zarówno przytulne pokoje pełne ciepła, jak również bardziej nowoczesne, industrialne przestrzenie.

Klasyczna biel

Zastanawiając się jaki kolor wybrać do brązowych mebli, warto postawić na sprawdzoną klasykę. Białe ściany sprawią, że meble do salonu w kolorze brązu zyskają elegancje i wyrazistość, ale nie zdominują całego wnętrza. Dodatkowo pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i przestronniejsze. Jeśli jednak uważamy, że taki kolor ścian będzie zbyt monotonny, możemy zdecydować się na różnorodne faktury, które będą ciekawym elementem wystroju.

Bezpieczne rozwiązania – brązy i beże

Jeśli boimy się bardziej odważnych kolorów, ale prosta biel jest dla nas zbyt oczywista, warto zastanowić się nad takimi kolorami jak: brąz, beż i écru. Brązowe meble będą dobrze się komponować z tymi barwami, a wnętrze zyska przytulny charakter. Podobnie jak w przypadku bieli możemy zdecydować się na różnorodne tapety lub panele, które wzbogacą wystrój, ale nie zaburzą jego harmonii. Pamiętajmy jednak, że wybierając tego typu rozwiązanie musimy dobrze przemyśleć, czy pomieszczenie nie będzie zbyt monotonne, a nasze brązowe meble nie będą się stapiać z kolorem ścian. Z tego powodu w niektórych przypadkach warto przełamać całość bielą lub szarością, która pomoże nam nieco rozbudzić wystrój.

Mocny akcent

Chcąc wprowadzić odrobinę zamieszania w spokojnych i stonowanych pomieszczeniach, możemy dodać do nich mocny akcent, np. w postaci czarnej ściany. Warto rozważyć ten pomysł szczególnie w aranżacji przestronnych wnętrz z brązowymi meblami o solidnej konstrukcji i większych rozmiarach. Pozwoli nam to na zyskanie rockowego lub bardziej industrialnego charakteru, a także przełamie klasyczny styl brązowych mebli. Również w tym przypadku nie powinniśmy zapominać o odpowiednich dodatkach i skupiających uwagę akcentach. Brązowe meble bardzo dobrze czują się w towarzystwie zielonych roślin, ciekawie współgrają również z barwą zgaszonej czerwieni i nasyconej żółci. Dobrym rozwiązaniem są także srebrne lub złote wykończenia.

Odważ się eksperymentować

Wbrew pozorom brązowe meble są bezpiecznym wyborem i wiele kolorów tworzy z nimi naprawdę ciekawy efekt. Pamiętajmy, że tego typu meble wyglądają dobrze nie tylko w połączeniu z neutralnymi kolorami ścian, takimi jak biel, czerń lub szarość. Chcąc stworzyć niepowtarzalną aranżację wnętrza, możemy zdecydować się na odważniejsze warianty kolorystyczne. Czerwienie, błękity lub zielenie również będą dobrze współgrają z brązowym odcieniem mebli. Jeśli zdecydujemy się na użycie zieleni uzyskamy bardziej naturalny i spokojniejszy efekt, natomiast wybierając błękit nasze wnętrze zyska bardziej elegancki charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *