Jakie kwiaty na balkon będą idealne?

Balkon jest swego rodzaju przedłużeniem mieszkania. Chcesz wykorzystać w pełni jego potencjał? Poświęć trochę czasu na jego urządzenie. Nie wymaga to wielkiego nakładu finansowego ani ogromu pracy. Do nadania mu niepowtarzalnego charakteru wystarczą kolorowe kwiaty. Zasadzenie ich zajmie Ci zaledwie kilka minut. Relaksować się na balkonie będziesz mógł długie godziny, każdego dnia. Jakie kwiaty będą na balkon idealne?

Jakie kwiaty będą na balkon idealne? Balkon od strony wschodniej

Jesteś właścicielem balkonu od strony wschodniej? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Balkon od strony wschodniej jest najłatwiejszy w utrzymaniu. Kwiaty żyją na nim zgodnie z rytmem przyrody. Słońce budzi je o wschodzie, by popołudniu mogły odpoczywać w cieniu. Jakie kwiaty będą na taki balkon idealne? Warto zdecydować się na:

  • bodziszek
  • lobelię
  • niecierpek
  • pelargonię
  • petunię
  • surfinię
  • werbenę

Na balkonie wschodnim większość roślin będzie czuła się dobrze. Wyjątek stanowią odmiany, które potrzebują stałego dostępu do światła. Nie sprawdzą się także te, które preferują miejsca zacienione. Jeśli chcesz więc uniknąć kłopotów w uprawie, unikaj dalii oraz bluszczu. Zasadziłeś już kwiaty i wciąż czegoś Ci brakuje? Klimat dopełnią krzewy i pnącza. Na balkonie wschodnim pięknie rosnąć będą berberysy, oleandry, róże oraz wiciokrzewy.

Jakie kwiaty będą na balkon idealne? Balkon od strony zachodniej

Jeżeli jesteś posiadaczem balkonu od strony zachodniej musisz ostrożniej dobierać kwiaty. Sytuacja wygląda tu inaczej, niż na balkonie wschodnim. Słońce rozgrzewa rośliny dopiero popołudniu. Rankiem wita je zaś chłód. Musisz zatem wybrać kwiaty, które lubią takie warunki. Idealnie sprawdzą się odmiany, które obficie obsypują się kwieciem oraz te kwitnące po zmroku. Jakie kwiaty będą na balkon zachodni idealne? Zainwestuj w diascje, pelargonie na balkon, petunie, surfinie, wilczomlecze, złocienie, maciejkę. Pamiętaj, aby podlewać swoje rośliny wyłącznie wieczorem. W przeciwnym razie może dojść do ich poparzenia.

Jakie rośliny będą na balkon idealne? Balkon od strony południowej

Balkon od strony południowej jest bardzo nasłoneczniony. Sadząc na nim kwiaty musisz pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą Ci się nimi cieszyć jak najdłużej. Warto, abyś używał jasnych doniczek. Najlepsze będą ceramiczne lub gliniane. W upalne dni staraj się osłonić rośliny, np parasolem. Te kroki pomogą zabezpieczyć uprawę przed wysuszeniem. Nie zapomnij też wieczorową pora obficie ich podlać. Zastanawiasz się, jakie rośliny będą na Twój balkon idealne? Świetnie sprawdzić się powinny astry, dalie, lewkonie, lwie paszcze, goździki, scewole oraz sunsatie. Jeżeli pragniesz urozmaicić krajobraz pnączami, zdecyduj się na groszek pachnący lub kolorowe powoje.

Jakie rośliny będą idealne na balkon? balkon od strony północnej

Balkon północny uchodzi za najtrudniejszy w aranżacji. Roślinom nie grozi co prawda wysuszenie, jednak niewiele odmian czuje się dobrze w krainie wiecznego cienia. Brak dostępu do światła słonecznego może negatywnie wpływać na wzrost kwiatów. Czy zatem Twój balkon jest spisany na straty? Ależ skąd! Istnieje kilka roślin, które doskonale się na nim sprawdzą. Należą do nich m.in. bratki, begonie bulwiaste, ostróżki, lawenda, lobelie przylądkowe, żeniszek meksykański, niecierpek walleriana, tytoń oskrzydlony, niezapominajki, pierwiosnki.

Jeżeli chcesz się cieszyć bujną roślinnością jak najdłużej, mamy dla Ciebie poradę. Wybierz rośliny o różnym okresie kwitnienia. Dzięki temu będą one kwitły naprzemiennie, ciesząc oczy Twoje i Twoich gości. Aby poranna kawa na balkonie smakowała jeszcze lepiej, zdecyduj się na różne rozmiary i barwy kwiatów. Niesamowita gama kolorów od razu wprawi Cię w lepszy nastrój!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *