Płytki, tapeta, a może panele szklane? Czyli co na ścianę w kuchni

Wiele z nas przyzwyczaiło się do tego, że w typowej kuchni widuje się płytki i to zazwyczaj te ceramiczne. Opcja ta też może wyglądać efektownie i co najistotniejsze dla wielu z nas jest też i tą najtańszą. Dlatego wybieramy najczęściej płytki, bo jeśli pochlapiemy je wodą z mydłem lub tłuszczem, to wystarczy je przetrzeć i znowu są czyste. Tapeta w kuchni też jest często spotykaną opcją, choć widuje się ją wszędzie, ale nie tam gdzie płyta kuchenna i zlew znajdują się tuż przy sobie. Właśnie w tym konkretnym miejscu tapeta się chyba brudzi najszybciej, choć nie każdy jej rodzaj. Jednym słowem w czasach obecnych istnieją nawet tapety imitujące ścianę wyklejoną marmurowymi płytkami i z tej tapety zabrudzenia można zmywać tak samo jak z typowych płytek, choć nie jest ona opcją najtańszą.

Efektowny wygląd paneli szklanych.

Wielki plus opcji takiej jak panele szklane polega na tym, że pod szkłem w ich przypadku może znajdować się wzór lub jakiś krajobraz i to może być opcja na całą ścianę w kuchni. Dlatego kuchenne szafki mogą wyglądać tak jakby lewitowały w powietrzu na tle leśnych drzew, choć w rzeczywistości przykręcone są one do ściany. Podobny efekt można uzyskać w przypadku fototapety, ale ona nie jest opcją najlepszą jeśli chodzi o kuchnię, bo trudno się z niej usuwa te tłuste zabrudzenia lub ich usunięcie jest niemożliwe. Istnieją także typy fototapet, które można zamontować w typowej kuchni, ale to też nie opcja tania i też z czasem mogą ulec, czyli zostać uszkodzonymi. Natomiast panele szklane wytrzymają więcej i dłużej, a ich czyszczenie za pomocą ścierki i wody z płynem przebiega zazwyczaj bezproblemowo, choć w ich przypadku najistotniejszy jest ten efekt „WOW”, bo one wyglądają tak, jakby patrzyło się przez bardzo wielkie okno w kuchni na las lub na jakiś górski widok. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nie utracą one swojej urody i to przez całe lata. Z tej przyczyny wiele osób chce je mieć w kuchni i to nawet na niewielkim jej fragmencie, bo cena w ich przypadku to aspekt kluczowy.

Kwestie bezpośrednio związane z montażem paneli szklanych.

Wyłożenie całej ściany panelami szklanymi i to w ten ładny sposób niestety musi kosztować, czyli o wiele łatwiej jest z płytkami, bo je się po prostu wykleja i to najczęściej prosto. Właśnie z tych przyczyn te najciekawiej wykonane ściany z paneli szklanych widuje się w kuchniach osób bogatych, czyli u tych, którzy w skali miesiąca zarabiają te cztery lub pięć statystycznych miesięcznych pensji. Takie osoby mogą zaszaleć z wydatkami, czyli panele szklane zamontować w kuchni, w jadalni i jeszcze w salonie. Modyfikacje tego rodzaju znacząco podwyższają wartość samego domu, ale niektórym nie chodzi o rzeczywistą wartość ich nieruchomości, tylko o to by wnętrze było dla nich tym niesamowicie atrakcyjnym. Dlatego zainwestowanie w fototapety i panele szklane, to uatrakcyjnienie kuchni i salonu, w którym znajduje się zabudowany narożny wkład kominkowy. Takie pojmowanie upiększania to zamontowanie paneli szklanych w kuchni, po to by one smacznie współgrały z tematyką fototapet w salonie, bo w takich przypadkach liczy się i styl i klasa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *